MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS
info@abtech.com.pl

ZADZWOŃ:
+48 500 253 939

Concertina to spiralnie montowany drut ostrzowy o średnicy 450 mm, 730 mm, 930 mm dedykowany obiektom wymagającym ogrodzenia agresywnego – m.in lotniskom, czy obiektom wojskowym. Concertinę najczęściej montuje się na odkosach wieńczących koronę ogrodzenia. Podwójne odkosy w kształcie litery V pozwalają na montaż zarówno kilku rzędów drutu kolczastego, jak i samej Concertiny. Korona ogrodzenia agresywnego, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, musi znajdować się na wysokości minimum 180 cm.
Na terenach wymagających najwyższego poziomu bezpieczeństwa, można również zamontować dodatkowo Concertinę podłączoną do źródła napięcia elektrycznego. Montuje się ją wówczas na podłożu, w odległości około jednego metra przed ogrodzeniem.
Ze względu na wiele parametrów produktu, m.in. rodzaje ostrzy, materiał i wykonanie (niskokarbonowa stal nierdzewna lub stal cynkowana) oraz różne średnice, Concertina zawsze jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb klienta.
Montaż Concertiny wymaga szczególnej uwagi oraz zachowania podwyższonych standardów BHP. Teren ogrodzić należy taśmą ostrzegawczą. Produktu nie pozostawiać bez opieki. Przed przystąpieniem do montażu należy upewnić się, że przygotowane zostały osłony rąk (rękawice) i głów (kaski) oraz apteczki. Przy nakładaniu Concertiny na odkosy, następują naprężenia i może być to niebezpieczne dla nieodpowiednio przygotowanego zespołu montażowego. Powinien liczyć on minimum 6 osób, a przy montażu niewskazany jest pośpiech.
Wśród obiektów zabezpieczonych ogrodzeniem z Concertiną, dostarczoną i zamontowaną przez ABTech, znajdują się m.in. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, Koksownia Victoria w Wałbrzychu, Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, czy jednostka wojskowa w Toszku.